FSC®

Nasze  drewniane materiały  POS / POSM – regały, ekspozytory, stoiska, prezentery posiadają certyfikat FSC®.
Organizacja Forest Stewardship Council skupia właścicieli i zarządców lasów, organizacje społeczne i przyrodnicze, firmy przetwórstwa drzewnego i papierniczego, sieci handlowe oraz osoby prywatne, zainteresowane odpowiedzialną gospodarką leśną.
FSC jest  pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie (obecnym w ponad 50 krajach) systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów –  wymogów stworzonych przez członków organizacji FSC A.C. Dokumenty te opisują zasady prawidłowego gospodarowania lasami oraz sposoby ich weryfikacji w terenie.
Standardy opisują również zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane logo FSC faktycznie pochodzą z lasów spełniających wysoki wymogi.
Zamawiając u Dobrego Stolarza materiały POS a także wszystkie inne drewniane produkty reklamowe – gabloty, lady, stoiska i zabudowy targowe, prezentacyjne lub handlowe macie Państwo pewność że materiały użyte do ich produkcji pochodzą z lasów dobrze zarządzanych i spełniają najwyższe normy jakościowW tros

Forest Stewardship Council®

Nasze drewniane materiały POS / POSM – regały, ekspozytory, stoiska, prezentery posiadają certyfikat FSC®.

 

FSC® jest  pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie (obecnym w ponad 50 krajach) systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów –  wymogów stworzonych przez członków organizacji FSC®. Dokumenty te opisują zasady prawidłowego gospodarowania i zarządzania lasami oraz sposoby ich weryfikacji w terenie.


Standardy opisują również zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane logo FSC® faktycznie pochodzą z lasów spełniających wysokie wymogi.


Zamawiając u Dobrego Stolarza materiały POS a także wszystkie inne drewniane produkty reklamowe – gabloty, lady, stoiska czy zabudowy targowe, prezentacyjne lub handlowe macie Państwo pewność że materiały użyte do ich produkcji pochodzą z lasów dobrze zarządzanych i spełniają najwyższe normy jakościowe.

 

Co to wszystko oznacza w praktyce ?

 

Produkty Dobrego Stolarza są ekologiczne. Dbamy o środowisko. Posiadając certyfikat FSC® macie Państwo pewność że surowce używane przez nas do produkcji materiałów reklamowych, handlowych, wystawienniczych czy prezentacyjnych pochodzą z lasów w których:

 

  • unika się stosowania pestycydów
  • zachowuje się martwe drewno do naturalnego rozkładu
  • ochrania się rzadkie gatunki fauny i flory
  • dąży się do zachowania w stanie naturalnym części ekosystemów leśnych
  • nie wprowadza się roślin obcego pochodzenia, a w szczególności roślin modyfikowanych genetycznie
  • chroni się obszary o wyjątkowych walorach społecznych i przyrodniczych a wszystko to w zgodzie z lokalną kulturą i tradycją

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź autentyczność certyfikatu FSC® >>

kod naszego certyfikatu: CU-COC-818738 licencja nr: FSC-C108233

 

do 22.10.2011 r. nasze produkty były objęte licencją nr: FSC-C041451


do górystrona główna