Historia

To już ponad ćwierć wiecze nieprzerwanej, precyzyjnej obróbki drewna

 

W 1985 roku, uzyskuje wpis do działalności gospodarczej i tym samym staje się podmiotem gospodarczym "Zakład Stolarski Andrzej Gąska". Początkowo jako jedno osobowa firma świadczy usługi dla lokalnego rynku z zakresu obróbki drewna i wykończenia wnętrz w drewnie.

 

Należyta dbałość o jakość wytwarznych produktów oraz drobiazgowość przy każdym zleceniu, znalazła zasłużone uznanie klientów. Działalność Zakładu Stolarskiego Andrzej Gąska, doceniona zostaje również przez lokalny Cech Rzemiosł Róznych, którego w konsekwencji honorowym członkiem staje się osoba Właściciela. Od roku 1993 zasiada on także w komisji egzaminacyjnej dla zawodu "Stolarz".

 

 

W tandemie siła czyli moc rodzinnej firmy.

Dobry StolarzRosnące zapotrzebownie na wysoką jakość produktów i usług Zakładu Stolarskiego A.Gąska w roku 1988, zaowocowało rozpoczęciem współpracy Andrzeja z jego bratem Stanisławem, trwającej długie lata. Wspólne zainteresowania, spojrzenie na biznes i pojdejście do jak najlepszej obsługi klienta, uczyniło ten duet jedynym w swoim rodzaju w branży stolarskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lata 90-te.

Ostatnia dekada XX wieku, owocowała oprócz dotychczaoswego, również eksportowym kierunkiem rozwoju. Szczególnie duże zapotrzebowanie na precyzyjną obróbkę drewna, duet braci Gąska, odnalzał w Holandii. Pod koniec lat 90-tych, doposoażono park maszynowy w pilarkę formatową, umożliwiającą precyzyjną obróbkę arkuszy płyt, drewna i sklejki. Rok 2000 rozpoczęto od sformalizowania współpracy braci Gąska w spółkę cywilną "Stolarz", realizaując powzięty uprzednio wieloletni plan rozwoju firmy.

 

 

XXI wiek

rozoczęto od zakupu linii do okleinowania obrzeżami PCV/ABS. W znaczącym stopniu poprawiło to konkurencyjność firmy, komfort pracy i jakość oferowaynch produktów. Zakup linii do okleinowania umożliwił również uniezależnienie się od podwykonawców. Przez kolejne lata spółka cywilna "Stolarz" umacniała swoją pozycję na rynku usługowego wykonywania mebli i produkcji zleconej, dbając jednocześnie o świeżość parku maszynowego i zadowolenie klientów.

 

 

2005

rok był przełomowy dla spółki Stolarz, ponieważ rozpoczął w niej przeprofilowanie i utrzymywany do dziś kierunek produkcji dla szeroko pojętej reklamy. Powód był prosty, dotychczasowy rynek usług dla klientów indywidualnych, czyli wykowywanie mebli na wymiar, nie w pełni wykorzystywał możliwości drzemiące w marce "Stolarz". Po zweryfikowaniu potrzeb nowego rynku dla spółki braci Gąska, okazało się że postawiona przez nowych klientów wysoko poprzeczka jakości i potrzeb, jest łatwa do "przeskoczenia".

 

Kluczowym znaczeniem przy obróbce drewna jest doświadczenie.


do górystrona główna